CS  | EN  | DE  | FR  | RU 

Řešení problému

Související odkazy:
o výrobku ukázky zapojení řešení problému
montážní návod záruční podmínky certifikát

Co je vodní kámen ?
Usazeninám, které vznikají uvolněním minerálů z vody říkáme vodní kámen či kotelní kámen.

Jak se lze bránit?
Chemií nebo fyzikou. Magnetické zařízení Supertok je ekologické – využívá fyziku. Zpomalí tvorbu vodního kamene na minimum, nebo zastaví zcela. I velmi tvrdá voda po ovlivnění Supertokem získá fyzikální vlastnosti vody měkké.

Mohu se zbavit i starých usazenin?
ANO. Narostlý vodní kámen je odbouráván protékající vodou a jako minerál se v mikroskopické suspenzi odplavuje. Voda po průtoku Supertokem je schopna rozpouštět staré úsady po dobu 8 – 12 hod. , zcela se vytratí účinky až cca po 24 hod., nedojde-li v této době k dalšímu průtoku vody magnetickým polem Supertoku. Čím je vyšší spotřeba vody, tím jsou lepší účinky magnetického zařízení. U technických zařízení se zlepší nejen průtok, ale i energetická účinnost teplosměnných ploch ÚT, činnost sedel termoventilů apod. Podstatným zvýšením životnosti instalatérských a topenářských výrobků se ušetří finanční náklady na údržbu a obnovu.

A co plasty a měď?
I v těchto rozvodech se vodní kámen tvoří. Hodně záleží na chemickém složení vody. Rizikem je, že v plastovém potrubí se již vzniklé částečky vodního kamene uvolní, vydřou baterie, ucpou trysky, sprchy. Krizová jsou místa náhlého zúžení, místa s kovovými přechody mezi plasty. Na konci rozvodu inkrustace napadá těleso bojleru, výměník karmy, plynový kotel,automatickou pračku, myčku nádobí, trysky masážních van, zavlažovací systémy – to vše chrání zařízení SUPERTOK.

Může se Supertok zanést?
V žádném případě nezaroste vodním kamenem. Montujeme-li jej na patu domu ( především na městské, obecní řady, popř. studny s pískovcovým podložím ), doporučujeme před Supertok vsadit filtr hrubých nečistot.

Kontakty

Obchodní oddělení:

Tel.: 606 938 069
E-mail: supertok@supertok.cz
E-mail: info@supertok.cz

Jméno


Email


Váš dotaz

domů |  o výrobku |  řešení pro domácnosti |  řešení pro firmy |  kontakty © 2006 Supertok